Materjal

Milline aiamaterjal on parim? Soovitused uue piirdematerjali valimisel

Aiamaterjal

Milline aiamaterjal on parim?

Aiapiiret võib ehitada soovi korral ka käepärastest vahenditest (nt vanadest suuskadest), mis kindlasti oleks väga omanäoline, kuid kas just kõige mõistliku valik. Piirdematerjale on erinevaid - võimalik on paigaldada puitaed, võrkaed, paneelaed, metallvarbaed, okastraataed, lippaed või hoopiski kiviaed.

Kindlasti sõltub aiamaterjali valik eelkõige iga inimese maitsest, kuid sellest hoolimata tasub silmas pidada mõningaid soovitusi.

 

Esimesena jälgi ümbruskonna tava

aiamaterjal

Kui Sa ei ela just üksi metsa sees, soovitame aiamaterjali valiku puhul eelkõige silmas pidada ümbritsevat keskkonda. Kindlasti tuleb piirdeaia ehitamisel arvestada kohaliku omavalitsuse poolt kehtestatud määrustega ja naabrite valdustega kokkupuutumisel ka asjaõigusseadusi. Kui omavalitsusel ettekirjutisi ei ole, soovitame ikkagi silmas pidada, et Sinu aed harmoneeruks võimalikult hästi ka naabrite aedadega.

 

Võimalusel eelista tugevamat aeda

aiamaterjalMaterjali valimisel ei tohi ära unustada, et aed jääb püsima pikaks ajaks. Lisaks sellele, tuleb arvestada, et aiapiire seisab aastaringselt erinevate ilmatikumõjude käes. Seetõttu on mõistlik paigaldada vastupidav piire. Soovitame tänavapoolsele küljele valida alati tugevam ja soliidsema välimusega aiamaterjal (nt puit, varbmetall või keevispaneel). Jäigemad ja tugevamad piirded peavad paremini vastu, näiteks tänavapuhastusmasinate poolt tee äärde lükatud lumehunnikute survele. Kuigi silmale on ilus vaadata, kui kogu aed on ühesugune, siis soodsama üldmaksumuse nimel võib naabrite vahelise ja tagaaia jaoks kasutada ka pehmemaid aiapiirde materjale.

 

Teatud olukordades sobivad ka pehmemast aiamaterjalist piirded

aiamaterjal
Punutud võrk tenniseväljakul

Pehmed võrkaiad (keevisvõrk, punutud võrk) sobivad ideaalselt naabrite omavaheliseks aiaks või krundi tagaaiaks. Suurema silmaga loomavõrk aitab vajadusel kodu- ja metsloomade käimist piirata. Pisikese silmaga puurivõrku soovitame kasutada väiksemate koduloomade puuride ehitamiseks või pisikeste loomade (nt konnade) tee tõkestamiseks. Kõige pehmemat, kuusnurkse silmaga (Hexagon) võrku on hea kasutada ehitusel krohvi alusvõrguna.

Telli endale sobiv metallaed koos paigaldusega Vekra kodulehelt

 

Kui soovid ainult väravat tellida, siis küsi meilt hinnapakkumist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga